Trzy na weekend

Co zrobić z dobrze rozpoczętym weekendem?

W Muzeum Narodowym trwa maleńka i ultra przyjemna wystawa Spragnieni piękna. Przemyślana i momentalnie wprowadzająca w klimat Międzywojnia, a konkretnie w atmosferę przygotowań do karnawałowego wieczoru. Nie bez powodu. Ta ekspozycja przygotowuje do wielkiego balu, który ma się odbyć pod koniec lutego.

Zobacz: Bal Przyjaciół Muzeum Narodowego – wydarzenie sezonu!

W Muzeum można zobaczyć portrety i rzeźby wielkich osobowości tamtych czasów, ale też suknie, które noszono w latach 20. i 30., dodatki i przedmioty delikatnie sugerujące klimat codzienności tamtych pięknych i pełnych nadziei czasów.

FullSizeRender 4

Ale jeśli wolicie klimat retro imprez z zupełnie innych czasów – warto sięgnąć po niezwykłą książkę. Smutek cinkciarza Sylwii Chutnik wprowadza w nastrój nostalgii, ale nie jest to tęsknota za czasami PRL-u, tylko bardzo wewnętrzny, mocno refleksyjny stan. Bardzo możliwe, że każda hedonistyczna, szczera, namiętna zabawa podszyta jest nostalgią, być może myślą o końcu? Wiesiek, warszawski cinkciarz kocha się zabawić. Właściwie żyje po to, żeby nocą zejść do warszawskich podziemi, enklaw luksusu, skąpanych w najczystszym peerelowskim brokacie. Za dnia Wieśka, którego byle kto nie nabierze, który umie wyjść obronną ręką z wielu niebezpiecznych sytuacji, ogarnia niezrozumiała dla niego samego melancholia. I to jest naprawdę najcudowniejsze. Plus – niesamowita wręcz ilość szczegółów, detali, realiów tamtych lat, które dziś na szczęście znamy już tylko z seriali i filmów. A niektórzy z dzieciństwa 🙂

FullSizeRender 3

Weekend można też spędzić z Artystami. Cały sezon doskonałego serialu Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego jest już do zobaczenia na portalu NINATEKI. Poniżej aktywne linki.

Artyści? Co to za serial? Przeczytaj.

Zobacz cały sezon serialu Artyści na NINATECE. 

Miłego weekendu :*

No Comments Yet.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.